Küttekolded

Alates oktoobrist 2013 teeme ka küttekoldeid

Pliit

Õigesti ehitatud pliit tarvitab vähe kütust ja tõmbab korralikult. Samuti soojeneb praeahi ühtlasemalt. Pliidi juurde kuulub tavaliselt ka soemüür, mis soojeneb kiiresti ja suhteliselt väikese massiivsuse tõttu ka jahtub kiiremini kui ahi. Soemüüri kauem soojana püsimiseks võib selle ehitada massiivsemana, mis akumuleerib soojust kauemaks. Pliidi võib ehitada kas küljelt või otsast köetavana, sõltuvalt ka pliidiplaadi mõõtudest.

Ahi

Ahju tüüp valitakse sõltuvalt köetava ruumi suurusest ja elustiilist. Näiteks inimesele, kes soovib, et ahi soojeneks rutem ja kütaks tuba juba paar tundi peale kütmist, sobib rohkem kerge õhema kestaga ja kaminahi. Kes soovib, et ahi püsiks kauem soojana, peaks soetama omale massiivsema voodriga ahju, sealjuures peab ka arvestama, et ahi soojeneb kauem ja ei küta tuba koheselt peale kütmist. Erinevaid ahju tüüpe on väga palju. Olenevalt kliendi soovist ja köetavast ruumist leiame teile selle õige.

Kamin

Kamin on kiiresti soojenev ja kiiresti jahtuv, samas väga ilus disainielement. Elav tuli loob koju ainulaadse  hubasuse ja meeleolu. Kamina võib teha suure klaasuksega või lahtise koldega. Tänapäeval on võimalik teha ka kamin-ahi hübriid, mis salvestab sooja ja toimib samas ka ahjuna.

 

 

pliit   ahi   kamin   soemüür