korsten

Korsten on maja süda

korstna ehitus Korsten ja küttekolded on maja süda, mis peavad olema ehitatud kvaliteetselt.
Korsten peab olema seest võimalikult sile. Üle 4 millimeetrised konarused ja augud vuukides tekitavad juba tõmmet halvendavaid keeriseid.

Üheks tihti tõmmet vähendavaks probleemiks on veel ülevalt laienev korstnapits. Laienevas korstnapitsis tekib alarõhk, mis peatab suitsugaasi korraliku liikumise ja võib hakata suitsu allasuunas tagasi lükkama.

Teatud katusetüüpide korral mõjutab korstna korralikku tööd ka pitsi kõrgus. Nõuetekohane korsten on 80 cm üle harja katuseharja läbiva korstna puhul.
Katuse keskelt välja tulles, sõltuvalt katuse kaldest tavaliselt 120-150cm.

Korsten on küttesüsteem, mille külge ei tohi kinnitada antenne ja muid sinna mitte ettenähtud vidinaid. Tihti tekitavad satipannid ja antennid samuti tuulekeeriseid ja ajavad suitsu korstnasse tagasi.

Korstna ehitus materjalid

korstnapitsÜks enam levinud põhjus, miks korstnapitsid kiiresti lagunevad on vale materjali kasutamine. Asjatundmatu ei pruugi kahel erinevat sorti punasel tellisel vahet tehagi aga tegelikult on vahe väga suur.

Tüüpiline viga punaste korstnapitside puhul on, et on kasutatud PTT(potsepa täistellis), VTT(vääriktäistellis) punast tellist või Lode tubast tellist. Sellise markeeringuga tellised on aga mõeldud kasutamiseks köetavatesse ruumidesse ja lagunevad korstnapitsis paari aastaga kuna nende külmakindlusklass on F 0.

Välitingimustesse ja külmadele pööningutele sobivad aga kõige paremini VAT(väärikauktellis), KVT(käsivormtellis) ja Lode ilmastikukindel punane tellis. Neil kõigil on külmakindlusklass F 2. Korstna pitsi sobib ka Eestis kõige traditsioonilisem valge Silikaat kivi, mille külmakindlus on F1. Aga silikaadist pitsile soovitan panna sisse roostevabast terasest hülsi, kuna tänapäevane silikaatkivi ei kannata enam märgasid suitsugaase ja võib teatud kütteseadmete puhul laguneda samuti paari aastaga.

korsten

Korstna hind

Tihti küsitakse korstna meetri hinda. Iga korsten on väga ainulaadne, millest tuleneb ka nende väga erinev hind. Korstnatööde hind sõltub väga paljudest erinevatest teguritest. Kõigepealt töötingimused, ehk siis korruste arv, ligipääsetavus ning katusetüüp -ja kalle. Teiseks kivide värvus, mark ja kvaliteet. Ja kõige tähtsam töö mahukus. Mitu lõõri ja mitu meetrit tuleb korstent laduda.
Sellepärast on väga raske panna paika mingit kindlat meetri või tükihinda, kuna kõik sõltub konkreetse objekti eripärast.

Hinnapakkumise saamiseks võtke meiega ühendust KONTAKTID alt.